Fotoselli Kapı Servisi


Otomatik Yana Kayar Kapılar

Otomatik Kayar Kapılar; İş merkezleri, kamu binaları, okullar, endüstriyel tesisler, oteller, hastaneler, fabrikalar, alışveriş merkezleri, v.b. gibi yerler için tercih edilen en popüler kapı sistemlerindendir. Bu sistemler her alanda girişler için ihtiyaç duyulan tüm gereksinimlere vevap veren kapılardır. Estetik, güvenilir ve fonksiyoneldir.

 

Teleskopik Kapılar

Otomatik teleskopik kayar kapı sistemleri; geniş girişler için ideal sistemlerdir. Bu sistemde kayar kanatlar birbirleri üzerine göreceli hızlarla açılırlar. Diğer kayar kapılarda gerekli geçiş boşluğunu veremediği girişlerde teleskopik kapılar birbirleri üzerine açılan kayar kanatları sayesinde geçiş problemini ortadan kaldırırlar. Bu özellik uygulama yerine hoş görünüm kazandırması yanında artı performans ve fonksiyonellik kazandırır. Sessiz ve seri çalışırlar..

Otomatik Döner Kapılar

Otomatik Döner Kapılar; kontrol ve güvenlik sistemlerini otomatik olarak algılayan microprosesör kontrolünde çalışabilen kapılardır. Hareketsiz kapılar kullanıcının kapıya yaklaşmasıyla hareket sönsörü kişiyi algılar ve çalışmaya başlar. Ayarlanan süre ve tur sonunda başlangıçtaki X pozisyonunda durur. Yaşlı ve engelli butonu ile kapının yavaş hareket etmesini sağlayabilir ve emniyetli geçişi sağlayabilirsizin. Acil durumlarda da kapının anında durması ve elle kapı kanatları itilerek döndürülmesi sağlabilir. Elektrik kesintilerinde manuel olarak kullanılabilmektedir. İç aydınlatma sistemi mevcuttur ve panel üzerinden kontrol edilebilmektedir. Otomatik uzaktan kumandalı kilitleme sistemi mevcuttur.

 


Manuel Döner Kapılar

Manuel Döner Kapılar; el kuvvetiyle çalışan kapılardır ve özel tasarımlı hafif konstriksiyonları sayesinde kolayca döndürülebilmektedir. Giriş-çıkışın yoğunluğunun yüksek olduğu binalarda, bina içerisindeki sıcak yada soğuk havanın muhafaza edilmesi gerektiğinde Manuel döner kapılar sizlere tam ve ideal çözümler sunar. Ölçek ve amaç ne olursa olsun dizanyları ile hemen hemen her kriteri karşılayabilecek şekilde uyarlanabilmektedir.


Servis Çağırmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Servis talebinde bulunmadan önce aşağıdaki hususları kontrol edin. Hatalı/problemli çalışma devam ederse  Bft teknik servisi ile temas kurun.

Arıza durumunda (yanık kokusu, vb.) çalışmayı hemen durdurun, elektrik sigortasını kapatın ve yetkili servise danışın. Birimin elektrik düğmesinin yarım kapatılması birimin güç kaynağıyla bağlantısını tam olarak kesmez. Elektriğin tamamen kapanmasını sağlamak için elektrik sigortasını kapattığınızdan mutlaka emin olun.

Bu linkde belirtilen kontrolleri yaptıktan sonra sorun devam ederse ya da yanık kokusu alırsanız, cihazı hemen durdurun, elektrik sigortasını kapatın ve 0212 641 02 75 numaralı çağrı merkezini arayarak veya online servis formunu doldurarak servis talebinde bulunun.

ÜRÜN

Belirti/Sorun

Çözüm

FOTOSELLİ (RADARLI)

KAPI

Hiç çalışmıyorsa * Günümüzde kullanılan birçok model içerisinde kapı zorlanması durumunda emniyet için çalışmamaktadır.Elektrik şalterini kapatıp açın.
* Elektrik şalteri açık olmayabilir.* Şebeke elektriği kesilmiş olabilir.
* İşlemci veya motor arızalanmış olabilir. Çağrı merkezimizi arayın.
Kapı açılıyor fakat kapanmıyor * Emniyet fotoselleri arızalanmış olabilir.
* Radarları arızalanmış olabilir. Bft servisini arayınız.
Ses yapıyor * Motor rulmanlarında problem olabilir* Kayış rulmanlarında problem olabilir.* Kanat rulmanlarında problem olabilir. Bft servisini arayınız.
Elektrik geliyor fakat çalışmıyor * Bağlantı kablolarında kopma olmuş olabilir.  Bft tamir servisini arayınız.
Bu kontrolleri yaptıktan sonra sorun devam ederse  cihazı hemen durdurun, elektrik sigortasını kapatın ve
0212 641 02 75 numaralı fotoselli kapı tamir servisi çağrı merkezini arayın.

OTOMATİK (MOTOLU)

BAHÇE KAPISI

Hiç çalışmıyorsa * Günümüzde kullanılan bazı modellerde kapı zorlanması durumunda emniyet için bekleme konumuna geçmektedir. Elektrik şalterini kapatıp açın.
* Elektrik şalteri açık olmayabilir.* Şebeke elektriği kesilmiş olabilir.* Kumanda pilini kontrol edin, pili bitmiş olabilir. Pili değiştirin.
* Kontrol kartı veya motor arızalanmış olabilir. Çağrı merkezimizi arayın.
Kapı açılıyor fakat kapanmıyor * Emniyet fotoselleri arızalanmış olabilir. Otomatik bahçe kapısı servisini arayınız.* Emniyet fotoselleri engel algılıyor olabilir. Engeli ortadan kaldırın.
Ses yapıyor * Motor rulmanlarında problem olabilir* Dişlilerde kayma olabilir.* Motor sargılarında veya kömürlerinde deformasyon olabilir. Otomatik bahçe kapısı tamir servisini arayınız.
Elektrik geliyor fakat çalışmıyor * Bağlantı kablolarında kopma olmuş olabilir.  Bahçe kapısı tamir servisini arayınız.
Bu kontrolleri yaptıktan sonra sorun devam ederse  cihazı hemen durdurun, elektrik sigortasını kapatın ve
0212 641 02 75 numaralı fotoselli kapı tamir servisi çağrı merkezini arayın.