Otomatik Kepenk Servisi


Otomatik Kepenk Sistemleri

İşyerlerimizin güvenliği için kepenkin önemi büyüktür. Otomatik Kepenk sistemlerinin sağlamış olduğu yüksek güvenlik ve kullanım kolaylığı sayesinde kullanıcılarına maksimum fayda sağlamaktadır.

Her türlü yapıya uyum sağlayabilecek profil, motor ve renk seçenekleri bulunmaktadır. Kepenk yapılacak yerin coğrafi, mimari ve fiziksel konumuna göre projelendirme yapmakta ve size en uygun ürünlerimizle ihtiyaçlarınıza uygun çözümler sunmaktayız.

Alternatif Profil Seçenekleri

Kullanım yerlerine göre alüminyum veya çelik kepenk profilleri uygulanabilir. Montaj yerinin ölçü ve konum değerlerine göre profil tipi ve kalınlığı belirlenir.

 

 

 

Tüp Motor Sistemi

Kepenk Şaft sisteminin içine monte edilir. Ekstra bakım, yağlama vs. gerektirmez. Çok kullanışlı ve uzun ömürlüdür. Standart ve Manuel Kontrollü olmak üzere iki çeşittir. Manuel konrollü motorlar elektrik kesintilerinde motoru hareket ettirmeye olanak verir.

Santral Motor Sistemi

Kepenk şaft sisteminin üzerine monte edilir. Eski sistem kepenklerde olduğu gibi yaylardan destek alarak çalışırlar. Sık kullanıma için uygun değildir. Galvaniz Kepenklerde uygulanan motor sistemidir.

 

 

Uzaktan Kumanda ile Rahat Kullanım

Özel şifrelenmiş uzaktan kumanda veya anahtarlı şalter ile açma-kapama özelliği sayesinde kullanıcıya rahat kullanım sağlar.

 

 

 

Arttırılmış Güvenlik

Özel kilit sistemleriyle donatılmış kepenkleriniz ile kafanız rahat olsun. Alttan kaldırmalara karşı özel olarak geliştirilmiş askı kilit sistemleri maksimum güvenlik sağlar

 

Estetik Görünüm

Şık tasarımı sayesinde yapılarınızla tam uyum sağlar.
Mekan kalitesini arttırır.

 

 

Geniş Renk seçeneği

Geniş renk portföyü ile yapılarınızla tam uyum sağlar.

 

 

 

Ups(Güç kaynağı) Sistemi
Kepenkinizin elektirik kesintisinden etkilenmeden çalışmasını sağlar.


Servis Çağırmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Servis talebinde bulunmadan önce aşağıdaki hususları kontrol edin. Hatalı/problemli çalışma devam ederse  Bft teknik servisi ile temas kurun.

Arıza durumunda (yanık kokusu, vb.) çalışmayı hemen durdurun, elektrik sigortasını kapatın ve yetkili servise danışın. Birimin elektrik düğmesinin yarım kapatılması birimin güç kaynağıyla bağlantısını tam olarak kesmez. Elektriğin tamamen kapanmasını sağlamak için elektrik sigortasını kapattığınızdan mutlaka emin olun.

Bu linkde belirtilen kontrolleri yaptıktan sonra sorun devam ederse ya da yanık kokusu alırsanız, cihazı hemen durdurun, elektrik sigortasını kapatın ve 0212 641 02 75 numaralı çağrı merkezini arayarak veya online servis formunu doldurarak servis talebinde bulunun.

ÜRÜN

Belirti/Sorun

Çözüm

FOTOSELLİ (RADARLI)

KAPI

Hiç çalışmıyorsa * Günümüzde kullanılan birçok model içerisinde kapı zorlanması durumunda emniyet için çalışmamaktadır.Elektrik şalterini kapatıp açın.
* Elektrik şalteri açık olmayabilir.* Şebeke elektriği kesilmiş olabilir.
* İşlemci veya motor arızalanmış olabilir. Çağrı merkezimizi arayın.
Kapı açılıyor fakat kapanmıyor * Emniyet fotoselleri arızalanmış olabilir.
* Radarları arızalanmış olabilir. Bft servisini arayınız.
Ses yapıyor * Motor rulmanlarında problem olabilir* Kayış rulmanlarında problem olabilir.* Kanat rulmanlarında problem olabilir. Bft servisini arayınız.
Elektrik geliyor fakat çalışmıyor * Bağlantı kablolarında kopma olmuş olabilir.  Bft tamir servisini arayınız.
Bu kontrolleri yaptıktan sonra sorun devam ederse  cihazı hemen durdurun, elektrik sigortasını kapatın ve
0212 641 02 75 numaralı fotoselli kapı tamir servisi çağrı merkezini arayın.

OTOMATİK (MOTOLU)

BAHÇE KAPISI

Hiç çalışmıyorsa * Günümüzde kullanılan bazı modellerde kapı zorlanması durumunda emniyet için bekleme konumuna geçmektedir. Elektrik şalterini kapatıp açın.
* Elektrik şalteri açık olmayabilir.* Şebeke elektriği kesilmiş olabilir.* Kumanda pilini kontrol edin, pili bitmiş olabilir. Pili değiştirin.
* Kontrol kartı veya motor arızalanmış olabilir. Çağrı merkezimizi arayın.
Kapı açılıyor fakat kapanmıyor * Emniyet fotoselleri arızalanmış olabilir. Otomatik bahçe kapısı servisini arayınız.* Emniyet fotoselleri engel algılıyor olabilir. Engeli ortadan kaldırın.
Ses yapıyor * Motor rulmanlarında problem olabilir* Dişlilerde kayma olabilir.* Motor sargılarında veya kömürlerinde deformasyon olabilir. Otomatik bahçe kapısı tamir servisini arayınız.
Elektrik geliyor fakat çalışmıyor * Bağlantı kablolarında kopma olmuş olabilir.  Bahçe kapısı tamir servisini arayınız.
Bu kontrolleri yaptıktan sonra sorun devam ederse  cihazı hemen durdurun, elektrik sigortasını kapatın ve
0212 641 02 75 numaralı fotoselli kapı tamir servisi çağrı merkezini arayın.